Esenlik’in Markaları Göz Kamaştırıyor

Her alanda ürettiği ürünler ile sektörde en üst basamağa doğru hızla yükselen Esenlik, gıda alanında Nergis, deterjan alanında Epak, kent mobilyaları alanında Meston markalarını Malatya Tarım Fuarı’nda sergiliyor.

‘Malatya gıda şehri olarak anıldığı için bu fuar şehrimizin damarı ile uyumlu’

Fuar kenti olarak ilimizin anıldığını ifade eden Genel Müdür Hulusi Boyraz; ‘Birçok ilin ilgi gösterdiği Büyükşehirlere yakışan tam kapasiteli bir fuar olmuş. Malatya gıda şehri olarak anıldığı için bu fuar şehrimizin damarı ile uyumlu. Stratejik olarak büyüyeceği bir alanda fuar düzenlenmekte. Üreticiler ile tüketicileri bir araya getiren ve bilinçlenmesine vesile olan bir etkinlik. Şehrimiz yakın zamanda tarımsal ürünleri bir uç mamül olarak üreten ve dışarıya satan bir il olacak. Yaptığımız bazı faaliyetler şehrin ana damarlarını etkilemektedir. Bu fuarda şehrimize önemli katkılar sağlamakta. Özellikle Malatyalı hemşerilerimize pazar gününe kadar açık kalacak fuara aileleri ile katılmalarını istiyorum. Malatya Tarım Fuarı’nda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz’ dedi.

‘Esenlik’in genel kalite anlayışını markalarımıza yansıttık’

Milli bir marka oluşturma amaçları olduğunu ifade eden Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; ‘Üretimin tam ortasındayız ve gün geçtikçe büyütüyoruz. Üretime dayanmayan bir ekonomi sağlıklı bir büyüme kaydetmez. Nergis markasını yenilebilir ve içilebilir bütün alanlarda üretimine başladık. Ulusal standartlarda bir ürün üretmek ve ambalajlama dönemini tamamladığını görüyorsunuz. Kurmuş olduğumuz Pazarlama ve Dış Ticaret Müdürlüğü ile artık Nergis markasını Türkiye kullanacak. Ürünümüzün kalitesi ve standartı çok güzel. Esenlik’in genel kalite anlayışını markalarımıza yansıttık. Üretimde kalite her daim ilk sloganımız. Epak Kimya raf ürünleri ve endüstriyel kullanımda çok iyi bir noktaya ulaştı. Bölge bayiliklerimiz oluştu bu alanda. Meston markamızın kurgusu çok özel. Belediyelerin, kamu kurumlarının ihtiyaçlarını üretmeyi kendine misyon edinen bir kuruluşumuz. Özellikle altyapı ve üstyapı olarak iyi bir noktadaydık, kent mobilyaları alanında da iyi bir noktaya ulaştık. Bize düşen bu markalarımızı daha da geliştirmek ve hayatın içerisine koymak. Gezdiğimiz şehirlerde hatta ülkelerde markamızı görmek bizi mutlu ediyor. Bir tanıdığımızı görmüş gibi oluyoruz. Bölgemizde bu şekilde dizayn edilmiş ve ürün yelpazesi bu kadar geniş tek şirket. Süreci iyi yönetir ve stratejik olarak büyütürsek markamız yakın zamanda önemli mesafeler kat etmiş olur. Fuara katıldığımız bu üç marka ile güzel bir renk oluşturduk’ şeklinde konuştu. 

Esenlik’in açmış olduğu standı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Süleyman Kamçı, Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Müftüsü Ümit Çimen, daire başkanları, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti. 
2014 © Epak.